Lokalita

Poloha bytových domů na okraji města Kladno, je též výhodná pro dojíždění za prací do Prahy, která je vzdálena pouhých 25km. Letiště Václava Havla se nachází pouze 14 km a v brzké době se začne s modernizací železniční tratě spojující Kladno s Prahou. Díky plánované výstavbě rychlodráhy, která bude mít zastávku 2km od bytových domů v Kročehlavech a tím se bude možné dostat na letiště Václava Havla již za 10 minut. Cesta do centra Prahy potrvá cca 30 min. V ranní a odpolední špičce budou vlaky jezdit každých 15 min.

Velkou výhodou města Kladna je výborná občanská vybavenost, kde naleznete všechny základní služby, ale také bohaté kulturní a sportovní vyžití, např. v zařízení AQUAPARK KLADNO.

Kladno

Oficiální stránky města, historie.

Dopravní spojení

Kladno, které leží 25 km na severozápad od Prahy je charakterizováno velice dobrým dopravním spojením, a to silničním, železničním i leteckým. Protíná jej silnice č. 30, směřující z Příbrami přes Beroun do severních Čech. Jen 4 km směrem na jih Vás dělí od rychlostní komunikace (R6/E48) Praha – Karlovy Vary (sjezd Unhošť). V blízkosti Kladna vede rychlostní komunikace (R7), spojující Prahu a severočeský Chomutov. Z Arménské ulice odbočíte na silnici č. 61, která Vás kolem Buštěhradu a Lidic dovede přímo na rychlostní komunikaci. Městem Kladnem prochází železniční trať č. 120 z Prahy do severních Čech. V rámci propojení Prahy a letiště Václava Havla (15 km od Kladna) bude v nejbližších letech modernizována pro provoz příměstských rychlovlaků Kladno – Praha. Asi 4 km jihovýchodně od Kladna leží travnaté letiště Aeroklubu Kladno.

Cca 2 km západně od lokality leží vlakové nádraží Kladno.

Přímo před obchodním centrem Oáza naleznete zastávky MHD linek č. 3, 6, 9 a 13. Schéma linek MHD najdete zde, jízdní řády zde. Cestující se od r. 2000 odbavují čipovou kartou nebo platbou hotově řidiči. Předprodej papírových jízdenek pro jednotlivou jízdu neexistuje. Čipové karty je možno používat i pro linky Kladno-Praha.

Občanská vybavenost

Kladno jako největší město Středočeského kraje nabízí svým obyvatelům bohaté kulturní i sportovní vyžití (zámky, muzea, kino, divadla, galerie, aquapark, několik koupališť, atletický a zimní stadion, fotbalová hřiště, tenisové a squashové kurty a celou řadu dalších sportovišť).

V přímém sousedství lokality bylo otevřeno obchodní centrum Oáza, včetně obchodů Nábytek paul s.r.o., OKAY Elektrospotřebiče, Mountfield, supermarket Billa, Sportisimo, Gate a další. Základní škola je vzdálena pouhých 200 m, školka 300 m, pošta 200 m a další supermarket 250 m. Nejbližší čerpací stanice (OMV) je vzdálena 1,5 km, služebna Policie ČR 1 km.

Směrem do centra města od bytového komplexu GARDEN PARK naleznete také nově otevřené obchodní centrum Shopping JIH dále TESCO, Kaufland, McDonalds a řadu dalších obchodů, také tržnici a veškeré služby.